| andalu a întrebat:

Daca v-as cere sa imi recomandati un film, un singur film(pe care voi bineinteles, il considerati deosebit), ce anume mi-ati recomanda?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-am bucurat sa vad ca cineva din tanara generatie apreciaza un asemenea film, iar daca mai vrei si alte recomandari as putea sa adaug :
~ Muntele, cu Spencer Tracy (1956) si
~ Batranul si marea, cu acelasi actor (1958)
Alte filme de referinta, apartinand si altor genuri (comedie, politiste, muzicale, etc) cu actori si actrite preferate... cu alta ocazie.

24 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Podurile din Madison County-cu Merill Streep si Clint Eastwood.

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

What dreams may come-O iubire fără sfârşit-o poveste frumoasă, plină de sensibilitate, nişte imagini uluitoare, culori fantastice, imaginaţie debordantă, l-am văzut de două ori la rând... şi eu nu prea mă uit la filme drama/romance...

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Requiem for a dream.

| Ionutzsa a răspuns:

Nu pot unul laughing da pot trei Butterfly Effect-interesanta teoria haosului, Silence of the Lambs- genial filmul, geniala si cartea... si Casablanca - un film clasic cred ca poate sa incante pe oricine cu usurintabig grin

lolita
| lolita a răspuns:

Greu de zis, poate Lista lui schindler.

| Vero1996 a răspuns:

A walk to remember :X e foarte frumos:X

| andalu explică:

@therock tocmai de asta e si un film dsebit fight club! si da, l-am vazut de vreo 4 ori happy puncteaza atat de bine nevoia de accedere la nivelurile conturate in piramida lui Maslow.happy

| andalu explică:

@kittyalexandra este intr-adevar si printre preferatele mele, profund, educational si cu o colana sonora superba

| andalu explică:

Nu stiu pe cine as putea declara castigator al celui mai bun raspuns.intrebarea am pus-o in primul rand sa vad ce gusturi au fiecare, credeam ca am vazut cam tot in materie de film bun insa din ce mi-a enumerat rudragos mi-am dat seama ca-s vreo 2 care mi-au scapat.@miletyn si eu consider un film superb "12 angry men' totul e static si totusi stai cu sufletul la gura tot filmul. e folosofic, analizeaza gandirea oamenilor si inteligenta pe care acestia o dovedesc in analiza faptelor pentru a putea da o sentinta corecta.ma bucur mult pentru participarea voastahappy si mai astept raspunsuri

| daniDeeDee a răspuns:

Sweet November

The Notebook... in acest film ma regasesc! ti le recomand cu inima deschisa happy

| therock a răspuns:

Fight Club! dar ca sa-l intelegi trebuie sa-l vizionezi de mai multe ori.

| Georgia_1376 a răspuns:

Eu iti recomand V de la Vendeta a aprut recent este foarte interesant...acum depinde si ce fel de filme iti plac tie dar acest film este unu bun si merita vazut

| ivona a răspuns:

Crash este un film care ne dezvaluie o realitate cruda, o lume in care nu exista prietenie si intelegere ci doar ura si neincredere, iar toate aceste se datoreaza rasismului...

| TutiQ a răspuns:

Le Fabuleux Destin d'Amelie Poulain happy

| rudragos a răspuns:

Cu parere de rau, dar nu pot sa recomand doar un film, asa ca... :The Shawshank Redemption, The.Pursuit.of.Happyness, Equilibrium, Gandhi, Australia, The Lives Of Others, LA VITA E BELLA, It's A Wonderful Life (1946), Himalaya. l'enfance d'un chef 1999, Tahan .etc.plus cele mentionate de ceilalti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Titanic.:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"12 oameni furiosi", cu Henry Fonda (1957)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Seria Twilight, New Moon si Eclipsa este de fapt o trilogogie...foarte bun!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

The island love struck

| andreiyo50 a răspuns:

Mr.Bean Holiday - super comedie

| mecmecmec a răspuns:

E un film in care m-am regasit putin cu personajul principal pentru ca nu am prieteni adevarati ci doar amici! filmul se numeste I love you man e o comedia foarte reusita dar trebuie sa il vezi cam de doua ori sa il intelegi prima oara razi prea mult

| justperverse a răspuns:

Dostana! Film indian si foarte frumos happy

| Denisa_8486 a răspuns:

Scary movie-e misto

| bella_9517 a răspuns:

Twilight