| anonim_4396 a întrebat:

Bună!
Considerați o pierdere de timp vizionatul unui film de unul singur?

Răspuns Câştigător
| gemeni6226 a răspuns:

Da de unde! Eu nici nu mai stiu cum e sa vizionez un film altfel decat de una singura.(asta de ani de zile in numar de vreo 10-14)

25 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

E mai misto cand vezi cu altii, mai ales alea horror/comedie, se rade la ambele categorii cu gura pana la urechi, am vazut si singur filme dar parca nu e farmecul ala mereu.

| Anuket a răspuns (pentru Drimmero):

Apreciez părerea, dar nu asta am întrebat.

| Drimmero a răspuns (pentru Anuket):

Nu consider pierdere de vreme dar parca nu are acelasi farmec ca atunci cand il vezi cu altii si e distractia aia.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Te uiti la ce iti place, de ce sa fie o pierdere?

Plus ca la unele genuri de filme, nici nu cred ca te-ai putea uita altfelwinking

| Freya1 a răspuns:

Nu neaparat, dar pentru mine nu prea are farmec, asa ca am inceput de ceva vreme sa citesc carti.Destul de multe daca e sa ma gandescbig grin

| Catrice a răspuns:

Consider pierdere de timp vizionatul în general al unui film, indiferent cum.

| Frank51 a răspuns:

Nu.

Dar dacă mai sunt 5 persoane si este si de comedie, distracția este de 5 ori mai mare.

| FreddieM a răspuns (pentru Frank51):

Mi-as dori sa vad o comedie faina. Recomanzi ceva?
Cheers

| Frank51 a răspuns (pentru FreddieM):

Red notice(2021) dacă nu l-ai văzut deja.

| FreddieM a răspuns (pentru Frank51):

Am rezistat cam 15 minute. Mai bine ma uit la,, cascadorii rasului''. Serios acum, cu cat e mai,, umflat de efecte speciale, cu atât isi pierde din valoare, si nu-mi plac fanteziile. Ok, dacă e un SF, de acord, nu se poate face altfel. Prefer mai mult cele plauzibile cu viata reala.
Cheers

| Frank51 a răspuns (pentru FreddieM):

Eu nu-s prea pretențios, nu am așteptări prea mari de la un film, atât doar să fie decent, să nu mă plictisească, să mă țină "legat".

| Dismally a răspuns:

Cum naiba sa fie pierdere de timp, doar nu mergi la film sa stai de vorba sau mai stiu eu ce activitati in doi. Il poti vedea si singur foarte bine.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu, nu este pierdere de timp faptul ca iti acorzi timp pentru tine, relaxandu-te la un film. Nu e neaparat sa faci astfel de lucruri in compania unor persoane.

| FreddieM a răspuns:

Cum adică? Dacă e genul pe care-l prefer, puțin imi pasa cine e lângă mine. Dar e fundamental sa nu ma deranjeze, sau ma intrerupa. Imi strica total plăcerea si-l trimit pe loc la plimbare.
Cheers

| SingleForOne a răspuns:

In niciun caz, ma relaxez, imi dezvolt personalitatea, imi pun mintea la un exercitiu de gandire, si alte lucruri faine... partea minus este ca vizionand un film in doi sau mai multi adauga "puncte in plus" la abilitatile sociale, dar vizionand singur.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chiar deloc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.

Dacă filmul e bun, nu.
Desigur, e mai bun în 2 sau în gașca.

| TheStrategist a răspuns:

Nu.

| 19flo79 a răspuns:

Deloc!

Răspuns utilizator avertizat
| alexandradlr a răspuns:

Atâția oameni se uita singuri la filme și nu au nimic. confused Nu înseamnă că pierzi timpul dacă îl vezi singură, ba chiar te relaxezi.

| alealinaa a răspuns:

Nu e o pierdere de timp, având în vedere tipul filmului. Dacă nu te atrage acel subiect, ar fi o pierdere de timp în care ai fii putut face altceva, în schimb dacă îți place nu o să o crezi pierdere de timp chiar dacă nu ești cu cineva.
Știu că uneori contează mult că ești și cu o altă persoană și vă uitați la film, dar și de unul singir poți viziona filme interesante.