| GoldenLemon a întrebat:

Daca vreau sa ajung jurnalista, ce studii trebuie sa fac? Sunt in clasa a 8-a.

Răspuns Câştigător
| ioana_5848 a răspuns:

Buna. o varianta ar fi faculatea de jurnalism dar am auzit de anumite cursuri care sunt mai scurte si tot acolo ajungi cu ele ca si cu facultatea de jurnalism. necesar este sa inveti limbile straine si sa citesti multe carti pentru a-ti forma un vocabular bogat si o vorbire bogata. multa bafta! happy

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Orice liceu, în schimb trebuie să urmezi cursurile Facultății de Jurnalism!
Mult succes.
Pa, pa.

| Nastia a răspuns:

Orice liceu la filologie si apoi facultatea de jurnalism.succes.

| Adina_4270 a răspuns:

Buna:-) pai, orienteaza-te pe un profil de filologie, eventual cu intensiv engleza. apoi, poti alege o facultate de litere, sau chiar de jurnalism. Tot ce conteaza e sa crezi in dorinta ta, si sa te tii tare :-> Bafta!

| GoldenLemon explică:

Imi cer scuze pentru categ.