| PussicatDolls a întrebat:

Buna dimineata! kiss Uitati, eu am tinut-o mult si bine ca vreau sa fiu jurnalista, o sa merg pe profil sociologie sau filologie. big grin
Dar, cam de o saptamana mi-am schimbat opinia. Mie imi place biologia, dar nu prea le am cu chimia. Vreau sa fiu biolog marin. Vreau sa cercetez, sa analizez la microscop celule de sange, etc. oh go on
Ce profil ar fi bine sa urmez si cam cat trebuie sa am media (aprox.)? Sunt clasa a 8a. >:
Multumesc, astept raspuns si ofer funda! happy

Răspuns Câştigător
| micheline19 a răspuns:

Buna! pai trebuie sa urmezi profil de stiinte ale naturii,un profil care se axeaza pe chimie, biologie cu toate ramurile ei vegetale, animala si anatomie. este un pic greut da stii cum e lucrurile frumoase se obtin greu si daca asta e ceea ce.ti doresti sigur o sa reusesti.cat despre medie nu are o importanta asa mare, ia si cauta ultima medie cu care s.a intrat anul trecut la liceul la care vrei sa dai, de ex la mine in liceu este cam 6 cea mai mica, da sunt sigura ca tu esti o fata mult prea isteata si o sa ai una si mai si mai buna.e bine sa.ti urmezi visele si sa faci ceea ce.ti place indiferent daca e un job prost platit sau mai stiu eu ce zic altii...si eu termin anul asta filologie adica literatura si limbi straine, dar vreau sa dau la medicina...asa ca nimic nu e imposibil. cand iti doresti cu adevarat, visele se implinesc! bafta