| SakuraHarunoさくら春野 a întrebat:

Dati idei bune de desen! Sunt buna la desen! Va rog frumos cele mai multe idei primeste funda!

Răspuns Câştigător
| IrOnHiDe a răspuns:

Pai fa o vaza si o para langa sau un mar sua ce vrei si pascalesti cu creionul si dupa aia cu un servetel stergi asa pe desen sa se intinda si iti va iesi si umbra si lumina hasurare se numeste sau mai poti face si niste cuburi sau ce figuri geometrice vrei tu si tot asa hasurezi,iese fain sa stii ca si eu am facut si imi plac alea,bineinteles ca daca vrei s aiasa si lumina si umbra ca sa iasa lumina trebuie sa stergi cu guma asa incet pe unde vrei,ca sa intelegi mai bine,ca si cum ai face pese albe unei vaci tot pe desen, vaca e neagra si uh ii faci pete albe, sper ca ai inteles si ca ti-am fost de ajutor:d...bft

9 răspunsuri:
| bestgirl1 a răspuns:

Eu sunt de parere ca tu ai vrea sa devii pictorita si nu ar trebui sa iti dam noi ideile, dar ma rib.Ai putea picta un peisaj montan sau de orice fel,ceva imaginar cum ar fi o zana sau o pasare care nu exista ci doar in imaginatia ta, mai poti picta o vvaza cu flri multicolore, sau un cos cu fructe.Ai foarte multe posibilitati.

| Єℓy a răspuns:

Poate o sa te superi pe mine:-s Dar nu inteleg cum esti buna la desen daca nu sti ce sa desenezi? Inchide ochii si incearca sa-ti imaginezi o lume a ta cu siguranta vei gasi ce sa desenezi. Doar tu poti gasi ce vrei sa desenezi si ce-ti place... la urma urmelor trebuie ca desenul tau sa te reprezintehappy

| dulcykaLy a răspuns:

Un inorog, sau o zana spiridus

| SakuraHarunoさくら春野 explică:

Nu picturabig grin Desene din astea care coloram cu cariocitongue

| Ileana_6025 a răspuns:

Metaforic, incearca sa pictezi un razboi interior. Ceva in gen...razboiul gandurilor?

| Ileana_6025 a răspuns:

Metaforic, incearca sa pictezi un razboi interior. Ceva in gen...razboiul gandurilor?

| katieXD a răspuns:

^^ si mie imi place mult desenul tongue eu in majoritatea timpului desenez anime sunt superbe si ma carcaterizeazastraight facehappy

| alexboss11ani a răspuns:

Buna pai ai putea desena pe tine insuti nu situ ceva de genul asta inspirate dupa ce vrei tu vara iarna chestii sunt ogroaza daca gabdesti o sa le gasesti bafta

| alexandra_1939 a răspuns:

Poti desena un peisaz, un obiect, un portret al unei persoane, etc, dar in primul rand conteza ce simti ca te-ar reprezenta pentru ca desenul pe care il faci trebuie sa vine din sufletul tau si nu din gurile unora. Sper ca te-am ajutat.