| mODIN a întrebat:

Ne tot plangem ca au atat de mult succes cei ce promoveaza idiotenia si lipsa de cultura, dar ce romani credeti ca ar merita promovati mai mult?

3 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Din punctul meu de vedere,sunt mai multe tipuri de români care ar putea fi promovați.
De pildă,olimpicii naționali/internaționali.
Cei ce fac descoperiri importante
Cei ce fac ceva bun cu țara asta
Cei care trec prin tot felul de boli grave,iar aici este un singur răspuns.
Faptul că orice boala poate fi biruită,daca crezi in vindecare.(Sau aproape)
Și lista poate continua.

Într-adevăr,ar stârni multa revoltată ceea ce am zis mai sus, pentru că există multa frustrare,ura și invidie in societatea actuală.
Dar eu zic că,in timp,ar trebui sa mai spele din defectele societății cele de sus și că ar îndemna și pe alții să evolueze, nu sa stea pe margine și să fie frustrați.
In plus, e justificat de ce se promovează numai content de carton, pentru că acesta nu frustrează pe nimeni și creează și audienta.
Asa, nu ar mai exista audienta foarte mare, daca s-ar promova ce zic eu mai sus.

| StoicAnalysis a răspuns:

La capitolul cultura, eu cred ca ar trebui promovat mai mult, youtuber-ul Zaiafet. El este singurul care imi vine in minte. Din nefericire, eu unul nu cunosc romani care sa fi iesit in evidenta cu ceva cultural sau chiar folositor societatii. Cred ca ei exista intr-un numar considerabil, doar ca pur si simplu nu am dat de ei sau nu m-a interesat atat de tare anumite domenii cheie.

| Lupic?27 a răspuns:

Romanii care au murit in '89 ca noi sa fim liberi!