| simplegirl2 a întrebat:

Dati-mi idei cum sa-mi fac poze in oglinzi puse in asa fel incaty sa-ti iasa poza invers; gen Art Installation by Leandro Erlich in East London! nu chiar ceva asa maret dar macar genul asta? plz...dau funda la ideea cea mai buna

2 răspunsuri:
| Mihai0101 a răspuns:

Ca sa iasa poza invers stiu sigur ai nevoie de o oglinda concava adica indoita putin.Cum sunt la telescoapele newtoniene oglinda principala e concava asa ceva poti folosi merge garantart!
Spor la foto si editare daca mai ai intrebari punele aici salut

| Mihai0101 a răspuns (pentru Mihai0101):

Aici e doar un exemplu cum trebuie sa fie oglinda:
https://ro.wikipedia.org/wiki/Telescop_newtonian
de asa ceva oglinda ai nevoie