| Alle97 a întrebat:

Dati-mi o idee pentru o poezie...love strucklove struck

Răspuns Câştigător
| deadea01 a răspuns:

Pai gandeste - te la sentimentele tale scrie pe o foaie tot ce simti (nu neaparat in rime) dupa care incearca sa le pui in versuri care se potrivesc love struck:*

7 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Cea mai prolifica pentru poezia tuturor vremurilor este tema iubirii; daca iubesti, sau chiar daca numai speri sa fii indragostita atunci cand timpul va veni, poti sa-ti asculti inima, emotiile sau sperantele ei, si sa scrii ceea ce ea ii sopteste.Numai glasul inimii e sursa inepuizabila de poezie... E de-ajuns sa-l asculti si sa cauti cele mai potrivite cuvinte.Merita sa incerci.Numai bine.

mira
| mira a răspuns:

Tu nu prea intelegi ce este poezia. Ea este expresia artistica a unei emotii.Cum poti cere emotii de la altcineva? De fapt, tu soliciti o tema pentru a o versifica.Simpla versificare a unui eveniment nu este poezie.

| Dmonik a răspuns:

Asculta ce spune Mira, stie ce vorbeste!

| Helăăău a răspuns:

Inspira-te din peisajul de afara, ca tot ninge happy

| Pattieliciousx a răspuns:

Poti sa scrii despre tine, sau gaseste-ti o inspiratie, ceva ce iti place!

| Gabitzooo a răspuns:

Doi copii stau pe campii unu spune multe tare unu se arunca-n mare unu il valu iar pe altu il ia calu navigand si calarind pe la mijloc intanlind s-au placut s-au-ndragostit si pe loc ei s-au iubit :p ceva pe moment

| deprara a răspuns:

Gandeste te la ce simti.Si pune in imagini.imaginile apoi devin cuvinte.