| DragonAir a întrebat:

Dati-mi si mie idei de carti pe care sa le citesc, pentru clasa a6a.

4 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

Păi eu ţi-aş sugera "Cronicile din Narnia" de C.S. Lewis
"Eragon" de C. Paollini
"După 20 de ani" şi "Contele de monte Cristo" de Alexandre Dumas
"Neamul Şoimăreştilor", "Hanul Ancuţei", "Fraţii Jderi" şi "Baltagul"

Numai bine!

| Scherimuvi a răspuns:

Jules Verne este cea mai buna colectie de carti pentru tine sunt 40 de volume si sunt super eu am citit jumate din toate dar trebuie sa le termin

| SimonaSimona01 a răspuns:

Citeste Doi ani de vacanta,Coliba unchiului Tom, Hanul Ancutei iti va trebui in clasa a 7, Florin scrie un roman, 5saptamani in balon, Baaa Fundinta ce dracu :$ daca mai vrei carti ma contactezipe id simooo.mona laughingbig grin

| marelemik a răspuns:

Neamul soimarestilor