| YuKi_1060 a întrebat:

Dau funda!
-celor care va place sa pictati si sa desenatiam o intrebare si eu iubesc sa desenez si sa pictez dar parca am rams fara inspiratie...sad am chef sa pictez oare ce aspute?
-trm plizzoimagine cu ce as putea sao ideehappy

Răspuns Câştigător
| Jeanny22 a răspuns:

Depinde de ceea ce iti place tie...Pe mine, am pasioneaza desenul abstract. De exemplu: Pentru tema "fericire" pot desena un copil zambind, sau o femeie indragostita, in ploaie, sau doua prietene sarind coarda. Aici, imaginatia ta poate lua diverse forme. Doar tu ii poti, stabili capatul!
Daca iti place natura statica, incearca sa desenezi/pictezi lucruri dragi tie : o cutiuta cu bijuterii langa un buchet de trandafiri, inconjurate de niste mari margele.
Daca iti plac personajele, anime-urile, incearca sa fii cat mai creativa atunci cand desenezi...
Adevarul pur este acesta: In desen/pictura totul, dar absolut totul este posibil : sa vezi o zana scufundandu-se intr-o cascada portocalie...
Deci, tot ce trebuie sa faci este sa visezi!
Jeanny22!

4 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Inspira-te din viata de zi cu zi, aduna-ti cat mai multe idei, iar de aici poti face combinatii destule.Sau poti desena ce simti, si prin modul asta apar multe idei.Eu unul, am prea multe idei, dar timpul scurt si lenea imi sunt inamici.

| a1doru a răspuns:

Pai daca n-ai inspiratie, inseamna ca nu ai chemare pentru asa ceva, deci, cauta altceva de facut...

| BubblesDoubleS a răspuns:

whistling Eu am incilantie spre abstract dar si manechine.
La abstarct poti imbina diferite obiecte ca de exemplu pictezi o mana lipota de cap O.o orice-ti trece prin minte.
Orice! De originalitate nu de alta.

| Capsă a răspuns:

Daca ai un animal de case il poti desena in timp ce doarmewinking eu asa fac, sau poti incerca peisale din natura luate de pe google, [animalele sun specialitatea mea si nu ma satur sa le desenez ] incearca diverse, o ingetatalaughing), fa o poza cand ploua si apoi incearca sa o o desenezi...chestii de genu