| Ary411 a întrebat:

TPU! Mie imi place foarte mult sa desenez/pictez, doar ca problema e ca nu am inspiratie, nu stiu ce teme sa desenez. Sunt incepatoare, asa ca daca ati putea sa-mi dati cateva teme mai usoare de desenat/pictat, ar fi perfect. Dau FUNDA celui/celei care imi da cat mai multe teme potrivite. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| blueheart a răspuns:

Cand eram mai mica imi placea sa pictez. Inchideam ochii si visam ( inca mai fac acest lucru laughing ). De obicei visam flori, nori. Eu cred ca ar trebui sa pictezi ce iti place tie cel mai mult. Portretul cuiva drag, animalul preferat. Daca ai citit o carte care ti-a placut poti desena ce ti-ai imaginat tu atunci.
Succes! happy

6 răspunsuri:
| xXdoareuXx a răspuns:

Si mie imi place sa desenez. eu de multe ori iau pur si simplu o foaie cu un creion si trag niste linii si nu stiu cum fac cum nu fac si la sfarsit imi iesa niste desene foarte interesante. in ora de romana din niste linii amarate mi-au iesit niste extraterestrii laughing

| cristiiiiiii a răspuns:

Achizitioneaza-ti o carte din domeniu si o sa gasesti acolo teme si picturi interesante. succes

| Juleuuss a răspuns:

Of, și mie mi se întâmplă la fel. Without inspiration.

| Gamerita a răspuns:

Peisaje. multe peisaje.-reale sau fantastice. de exemplu : un peisaj cu un castel in nori, plin de porumbei albi, cu soarele in spatele lui... sau o padure intunecata si un rau stralucitor, chestii din astea. imaginaeza-ti si tu ca esti intr-un loc minunat si incepe sa-l schitezi dupa sa pictezi

| xFakeSmilex a răspuns:

Pai, incearca sa desenezi peisaje.
Eu iti dau o tema pe caare am primit-o si eu de la profesorul meu de desen: bucuria.
Doar atat ne-a spus, si apoi ne-a cerut un desen de nota 10.

Succes!

| danyshatAT a răspuns:

Uita-te pe desenez.net si inspirate de acolo :*