| Welson a întrebat:

De ce nu se găsește o soluție sa se populeze Antarctida?

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si ce ar putea face acolo? Sa sparga gheață?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pentru că nu se caută o asemenea soluție. Ce să facă acolo o populație? Temperaturi de - 50 de grade Celsius, nu crește nimic acolo.

| johnnny123 a răspuns:

Ce este "Antarctida"?
Continentul care ia naștere prin ciocnirea Antarcticii cu Atlantida?

Și ce ai vrea să facă populația acolo? Există pe planeta asta teritorii uriașe nelocuite care sunt cu mult mai puțin ostile vieții decât Antarctica.

| gabicoo a răspuns:

Fii tu primul care se mută acolo!
laughing

| Goete a răspuns:

Oare asta ar fi cea mai importanta problema a umanitatii?
Sunt altele mult nai importante si stii de ce nu se gaseste solutie? Pentru ca nu ar aduce PROFIT

| Brizbriz a răspuns:

Costa extrem de scump ca sa stai intr-unul dintre cele mai FEROCE zone de pe pamant... asa ca in afara ca, costa extrem de scump, trebuie sa ai motive foarte serioase (de gen studii stiintifice) ca sa ai cea mai vaga "dorinta" sa te duci acolo

| Eireann a răspuns:

Antarctida e o combinatie intre Atlantida si Antarctica?

| haileewatson a răspuns:

Antarctica*
Si ce naiba vrei sa faca oamenii acolo?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e necesara interventia omului. Incalzirea globala va produce asta in mod natural in cativa zeci de ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Popularea Antarctidei nu este o problema, deci nu necesita nici solutii sau rezolvare.
Intrebare fara sens.

Răspuns utilizator avertizat
| MrAM a răspuns:

Si care ar fi rostul? Nu ca nu ar fi locuita de cativa oameni, insa cu teperaturi extrem de scazute si resurse putine de ce ai vrea sa locuiesti acolo ma intreb?

| 1Lari a răspuns:

Pentru ca nu s-a cautat aceasta solutie

| Dancya a răspuns:

Ăștia sunt cam bătuți în cap, nu au auzit de Antarctida. Cum sa întrebi ceva legat de cultura generala aici?