| Mihaaaaela a întrebat:

Cand in Antarctida se poate citi si noaptea?

10 răspunsuri:
| adisuper a răspuns:

Cand o sa scrii tu corect o sa poti sa citesti si noaptea.

| relian a răspuns:

Sa citesti noaptea cum? Daca e noaptea nu prea ai cum citi. Daca faceai referire daca sau cind poti citi si la ora stiu si eu sa zicem 23 sau 24 aia da era altceva.Asa avind in vedere ca acolo este zi tot timpul in anumite perioade sau noapte tot timpul raspunsul este: nu poti citi noaptea decit la lumina unei lanterne sau stiu si eu daca ai ochi buni, este luna plina zapada straluceste poti citi cred.

| WhatheWow a răspuns:

Da, şase luni pe an poți să faci lectură și noaptea, fără o sursă artificiala de lumină. happy

| dragos9234 a răspuns:

Cand tii becul aprins

| andrei1237 a răspuns:

Buna.
Doar 6 luni in Antarctida poti sa lecturezi si noaptea.
Pa, pa!

| ReusxD a răspuns:

Poti iti 6 luni pe ani sa faci lectura noaptea, fara o surse artificiala de lumina.

| WhatheWow a răspuns (pentru ReusxD):

Ești atrăgător dar lipsit de originalitate! laughing

| hummmer a răspuns:

Cand aprinzi lumina.

| SoundTHeWave a răspuns:

Citesti sase luni apoi faci pauza sase.