| CaleaCeaDreapta a întrebat:

De ce urasc barbati asa mult femeile?
Ia sa vad motive.

17 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Chestie de educatie, de cultura si, in ultima instanta, poate, de experienta.
Nu stiu in ce cercuri te invartesti de ai intalnit numai "panarame". Insusi termenul imi da oarecari idei in legatura cu anturajul tau.
In situatii din astea, nu se generalizeaza, de obicei. E ca si cum, daca ai gasi o caisa viermanoasa in pom, ai taia tot pomul. E absurd.
Gandeste-te ca poate fi si invers: femeile sa urasca TOTI barbatii. Presupun ca, in cazul asta, nici nu te-ai mai fi nascut.
Conceptia asta este cea care a dus la fobia celor din UE fata de romani; s-au dus o mana de cocalari si le-au mancat lebedele si acum, toti romanii sunt paria. Iti convine? Nu cred.

greece12
| greece12 a răspuns:

Nu toti barbatii urasc femeile.
Dar cei care o fac, au fost ajutati si indrumati chiar de catre femei, inspre asta.
Ce-si face omul cu mana lui...

| mgtow a răspuns:

Eu le urasc pentru ca le vad cu multe fite, vor bani si scula iar respect nu demonstreaza deloc, numai sa vad daca una mai are tupeu sa-mi zica ca ma place ca voi rade in fata ei.

| MenInShadow a răspuns:

Io nu urasc femeile, sau mai bine zis nu le urasc pe unele, ca pe altele le-as strange de gat. Cum ar fi... curvele. Sau alea care se cred nu stiu ce dive, cand ele sunt niste tarance coclite, care scuipa si injura(cand am zis asta nu am facut referintele la cei care stau la tara ca sunt asa, pentru ca si eu tot la tara stauwinking )
Si sunt multe tipuri de genu asta proaste curve, batute-n cap, care pur si simplu te scot din sarite, dar a avut si Dumnezeu mila de noi si ne-a mai dat si d'alea intregi la cap, care nu cruvesc, gandesc limpede, si nu vin bete p'acasalaughing

| Just1dream a răspuns:

Eu le dau dreptul sa le urasca. de obicei femeile stiu mult prea bine sa raneasca. te uiti in jurul tau si nu vezi decat profitoare; sunt din ce in ce mai multe... poate prea multe. si cum, din pacate, majoritatea biruie minoritatea si fetelor cuminti si inca cu capul pe umeri li se da cu piciorul sau li se rade in nas. asta este... asta am reusit sa ajungem; privim mai intai uimiti, apoi plictisiti de monotonul peisaj dezolant, sfarsind prin a ne resemna
sunt fata, dar asta nu ma impiedica sa vad realitatea si sa condamn degradarea ce mistuie feminitatea

| Ecea a răspuns:

Sunt proaste,curve,profitoare,egoiste, etc.
Nu toate, dar cam 95%.
Uite aici mai exact:
http://www.youtube.com/watch?v=y3uyx_UaYx4

| Ecea a răspuns:

@Ema,desigur,de la 35-40 de ani incolo incep sa se maturizeze toate.
Eu am exemplu pe maicamea care la peste 40 de ani nu are minte nici o aluna.
Pana la 20 de ani toate sunt prostute, dupa 20 de ani toate devin interesate de bani,barbati artosi, masini, isi vad doar interesul lor etc.
Dupa 30 de ani(in cel mai bun caz) incep divorturi,partaje, toate devin mai serioase incep sa realizeze si sa descopere viata adevarata, apoi dupa 40 de ani isi cauta viata,nu se mai gandesc la cele specificate de mine.
EU vorbesc numai din propria mea experienta, am cunoscut, cunosc si voi cunoaste multe femei intre 15-50 ani, cu care am socializat si voi socializa.Astfel am ajuns la aceste concluzii,care din pacate sunt foarte adevarate,dar ele nu recunosc.

Eu nu urasc femeile,ba chiar le ador,dar doar ca niste animale,adica pot fi prieten bun cu multe femei,pot intretine relatii de orice fel cu o femeie,le respect,etc dar urasc mentalitatea lor,slabiciunile lor,comportamentul lor,viata lor intima,caracterul, etc.
Sa iti faci familie in ziua de astazi si sa o pastrezi toata viata este foarte greu, undeva spre imposibil.De fiecare data femeia se plictiseste sau gaseste un motiv sa divorteze.
Desigur sunt si exceptii, am intalnit cateva, dar 95 % din cazuri sunt identice.

@Smiley scuze, dar la 15 ani inca nu ai trecut asa mult prin viata pentru a-ti face o parere despre oameni.Caracterul unui om se formeaza intre 17-21 apoi ramane cu el toata viata.Mai ai multe de experimentat, iti urez drum bun in lungul drum pe care il vei parcurge pana la maturitate si apoi moarte.Ai multe de invatat si de descoperit.

@ardnaxur1961 Femeile nu sunt panarame,sunt doar femei,nimic mai mult.
Nu exista curve,panarame,etc.
Nu au mai multi termeni,cum nici barbatii nu au.
Stiintific vorbind creierul unei femei este mai mic decat al unui barbat,desigur asta nu inseamna ca nu exista femei destepte,din contra, am intalnit o gramada.
Plus de asta, femeile pot fi intr-un fel ca prietene si cu totul altfel intr-o relatie amoroasa.Eu am avut o iubita frumoasa si desteapta,culta,cu multe lucruri frumoase,dar in relatie a fost cu totul alt om,ca prietena si in momentul de fata ne intelegem de minune si avem aceleasi pareri/opinii/ganduri/vicii/idei dar in relatie nu exista aceiasi compatibilitate.
Vorbim doar din perspectiva.

@DianaScorpio tu cum te consideri,daca tot ai contribuit la acest subiect? si de ce? ce ai in plus sau in minus?

@newintown in visele tale draga mea.
Daca sunteti cum ai spus tu,da-mi exemplu de o scriitoare renumita.
Da-mi exemplu de o inventatoare renumita.
Da-mi exemplu de o pictorita renumita.
Da-mi exemplu de o compozitoare renumita.
Da-mi exemplu de o regizoare renumita.
Da-mi exemplu de o femei renumite atat din istorie cat si din prezent.
Daca erati mai destepte draga mea istoria voastra era mult mai mare si mai complexa.

@madalina este ok ce ai spus,dar ceea ce ai mentionat tu cu "profitoare" este valabil doar in tariile unde mediul de trai este scazut,exemplu Romania,China,Bulgaria, etc.
In Spania de exemplu sau Italia sau Anglia o femeie nu o sa se uite la banii tai sau sa isi vada interesul material, pentru ca este civilizatie si toata lumea isi permite macar modestia.Plus in tarile civilizate exista egalitate iar femeile pentru a nu fi desconsiderate au primit mai multe drepturi decat barbatii.
Noi vorbeam in general despre femei, nu despre romani.

| death a răspuns:

Dacă erai un mascul demn de respect, nu ai fi cunoscut TOATE femeilebig grin

| Klepto a răspuns:

Doua femei m-au facut sa le urasc pe toate.
Doar de doua femei a fost nevoie sa-mi dai seama cum sunt, ce perspicace sunt nu?

| darrio2007 a răspuns:

Cine spune asta? Uram o persoana, doua, trei care poate fi in egala masura barbat sau femeie.

| DianaScorpio a răspuns:

Pentru ca au motive sa le urasca. Multe fete/femei sunt exact cum au spus ceilalti useri mai sus.
Asa cum a spus si Ema, nu trebuie sa generalizam caci nu toate sunt asa, insa o mare parte din ele da...

| EmaS a răspuns:

Ecea
Nu trebuie sa generalizezi.Nu sunt toate asa cum le-ai descris.

Răspuns utilizator avertizat
| drtractor a răspuns:

Eu nu urasc femeile, doar una singura... happy

| Smiley_1917 a răspuns:

Eu sunt fata si sincer sunt de acord cu ce spun baietii, sunt din Tulcea si majoritatea fetelor sunt parasute, am 15 ani si asta e parerea mea + ca sunt si fatastraight face

| newintown a răspuns:

Ptr ca suntem mai destepte, mai descurcarete, si ei au nevoia de a fi misogini mai tot timpul pentru ca se simt inferiori happy, dar nu cred ca e vorba de ura... e vorba doar de prostie happy in majoritatea cazurilor