| dannydarkangel a întrebat:

De unde vine "expresia" de >? Are vreo explicatie istorica sau ceva de genul acesta?

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

"De" este prepozitie, nu expresie. Am impresia ca nu prea reusesti tu sa formulezi logic intrebarea, asa ca o sa fie cam greu sa capeti vreun raspuns cat de cat coerent.

| NoNaMe_7575 a răspuns:

Poate vrei sa faci asa

| Lariiiiiiii a răspuns:

Pai.habarnam tu trebuie sa stii

| dannydarkangel explică:

Scuze de intrebarea gresita...se pare ca nu accepta site-ul sa scrii ceva intre 2 semne mai mic/mai mare intrebarea era asta : De unde vine "expresia" de "Si tu Brutus?". Are vreo explicatie istorica sau ceva de genul acesta?