| anonim_4396 a întrebat:

De la ce vine expresia LOL? Adica stiu ce exprima, dar as vrea o explicatie mai amanuntita. Multumesc anticipat!

13 răspunsuri:
| vlad24tm a răspuns:

Pai
lol spui cand razi in hohote si in traducere inseamna Lots Of Laugh sau Loughing Out Loud adica multe rasete sau multe zambete sper ca team lamurithappy pls funditahappy mersi anticipat:*

| oBanană a răspuns:

LOL este o prescurtare de la expresia "Lots Of Laugh"="Loughing Out Loud" s-ar traduce rad in hohote laughing))))))
E o expresie pe care o folosesti atunci cand incerci sa exprimi amuzamentul online. Din pacate, incep sa aud acest "lol" si in viata offline, ceea ce e dubios.

| IrxnIroxyI a răspuns:

Noi aveam in scoala doua variante: LOL 1 si LOL 2.
LOL1 : Laughing out loud
LOL 2:La o l**a.

| IrxnIroxyI a răspuns:

Hey cel de la avut tau e Milan Stankovic?

| mcandr3y a răspuns:

Altii mai folosesc lol'ul - prescurtatre de la logic... dar varianta cu lots of laughs e oficila

| lavii a răspuns:

Lol= laughing out loud[ras cu voce tare]winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, IrxnIroxyI este el.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

LOL inseamna cand ceva te uimeste ex unu merge cu picioarele pe apa spui lol adica ceva nemaipomenit

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu nici eu ce inseamna LOL!

| AnonimaDoarTaci a răspuns:

Eu am auzit ca LOL inseamna Lots of Love? alti zic altfel.Depinde.Daca e ceva amuzant cred ca LOL inseamna lots of laughs, dar daca il folosesti intr-o alta convorbire si spui LOL, poate insemna si lots of love.Depinde.Dar expresia asta se foloseste atunci cand esti uimit de ceva, in loc de "serios?", sau ceva in genu. Sper ca am explicat bine.Nu ma prea pricep.

Pa, pa.

| Lexy2609 a răspuns:

Lot Of Laughing sau Laughing Out Loud

| ruru_8334 a răspuns:

laugh out loud sau lots of laughs... ceva de genu mor de ras...cred ca asta inseamna

Întrebări recente