| florinnica83 a întrebat:

Dragi mei prieteni, am si eu o intrebare pentru voi, doresc ca la aceasta intrebare sa se raspunda cu multa sinceritate si seriozitate din partea dvs,
ma numesc Nica Florin si am un copil de 2 anisori si 9 luni, care se numeste Emanuel. din pacate nu aven niciun venit lunar decat o amarata de alocatie in valoare de 32 de lei. Va dati singuri seama ca nu avem nicio sansa sa putem supravietui cu astfel de suma. Rugamintea mea e sa va rog si tot odata sa va intreb: cunoasteti sau doriti sa aveti un portret facut de mine la un pret favorabil si placut dvs? Sau v-ar interesa anumite picturi reproduse de la anumiti pictoriu celebri, sau poate ca ati vrea sa desenati in camera copilului anumite personaje din desenele animate?
Incazul incare sunteti interesati de aceasta propunere va rog sa intrati pe urmarparele site-uri unde ma puteti gasi si putem vb detaliat aceasta propunere: nicaflorin83@yahoo.com, http://nicaflorin83.wordpress.com sau pe facebook cu numele florinnica83. veti gasi multe picturi facute de mine, portrete si multe alte lucrasi care vorbesc despre mine si viata mea de artist. Va multumesc si va astept

3 răspunsuri:
| leonardo a răspuns:

Salutare Florin. Imi pare rau sa aud de situatia ta si iti doresc mult succes in a-ti gasi un loc de munca cat mai repede cu putinta. Am citit cateva randuri din blogul tau si o spun cu durere in suflet - nu stiu daca vei putea sa traiesti din arta in saracia din Romania. Cauta un loc de munca inainte de toate care sa-ti asigure o minima sustinere financiara si onoreaza comenzile de pictura in week-end sau in timpul liber. Atfel, iti va fi foarte greu.
Mult succes!

| MiyakoSaki a răspuns:

Imi pare nespus de rau pentru. situatia dvs. dar eu nu doresc sa am un portret, dar daca vreti voi raspandi anuntul si in afara acestui site.si inca odata imi pare rau ca nu fac.

| XXXloveXXXx a răspuns:

Sicer e foarte trista povestea ta. Sper sa fie totul bine.