| sufletel13 a întrebat:

E greu sa inveti sa canti la saxofon? Eu nu am cunostinte muzicale, dar as vrea sa invat sa cant la acest instrument daca se poate de una singura. Credeti ca se poate sau e prea dificil?

4 răspunsuri:
| ThePoet a răspuns:

Trebuie sa ai putin simt muzical, poate chiar o ureche cat de cat dezvoltata si o un sistem respirator sanatos, un gat fara probleme de respiratie. Daca te bagi la muzica trebuie sa iei in calcul si faptul ca daca nu lucrezi zilnic, timp indelungat, atunci nu rezolvi nimic. Muzica nu este pentru oameni lenesi, asta e un principiu de baza. Deci ai grija daca iti alegi asta sa tratezi cu seriozitate treaba. bafta!

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu poti invata singura, ori vei invata gresit.Cred ca e bine sa iei totusi primele lectii de la un profesionist.Bafta!

| victorr_3274 a răspuns:

Depinde daca ai ceva talent, auz muzical.

| nicko a răspuns:

Nu cred ca e bine singura, trebuie sa inveti sa sufli si sa respiri corect, altfel te vei innadusi cand vei canta si sunetul nu va fi unul excelent.Si nu e greu sa canti la saxofon, dar muzica sa stii ca e grea numai ca atata timp cat iti place nici nu iti dai seama :*