| savancea a întrebat:

am 14 ani si vreau sa invat sa cant la chitara...chitara o am de un an, am cumparat. o cu speranta ca voi reusi sa invat sa cant dar m.am lasat din cauza ca nu aveam meditator.
Acum intrebarea mea catre voi este : poti sa inveti sa canti si fara meditator doar dupa internet.Cred ca am reusit sa o acordez cat de cat. O alta intrebare ar fi daca poti sa canti si fara pana multi zic ca se poate dar cantecele mai rapide?
Am invatat sa cant singura la orga si mi s. a parut usor dar la chitara mi se pare suuuper greu... ce ziceti am sanse sa invat?
as vrea mai multe sfaturi daca se poate...id-ul meu este andreea_lory39
plzz help me!{funda}

Răspuns Câştigător
| addictedformetal a răspuns:

Cunosc un tip. acesta are o trupa pe nume BRUMA si este din bacau. el este chitaristul trupei si imi spunea ca el a invatat sa cante singur. si tu poti invata sa canti la chitara cu ajutorul tutorialelor de pe youtube. http://www.youtube.com/watch?v=xD2H5NgYUoE ceva de genu' si mai vezi ce gasesti u pe acolo. succes.

1 răspuns:
| wforweirdo a răspuns:

Şi eu cânt la chitară, din noiembrie, şi da, am profesor. Pentru început învaţă acordurile, iar apoi poţi cânta cântece simple doar din acordurile învaţate. Gen: "Sol Major/Mi Minor/ Do major/ Re major" etc. Eu cam asta am făcut în primele ore. Apoi am invaţat gama Do Major, It's My Life de la Bon Jovi versiunea acustică, solo-ul acela de la AC/DC- Thunderstruck, nu contează daca nu îţi iese aşa repede de la început, trebuie doar sa exersezi mult, şi chestii din astea. Poţi să te uiţi la tutorial-uri pe internet. Nu prea ştiu cum să te ajut.