| anonim_4396 a întrebat:

E o carte, scrisa de un autor roman care se refera la reincarnare si existenta a ciclului de 7 reincarnari, daca nu ma insel.As vrea sa aflu numele cartii si pareri.Multumesc.happy

Răspuns Câştigător
| raisssa a răspuns:

Adam si eva, de liviu rebreanu... e vorba de un tip si o tipa care nu reuseau sa fie impreuna, de fiecare data se intampla ceva si murea el, asa se intampla sa se reincarneaze de 7ori... e foarte frumoasawinking

4 răspunsuri:
| karellen a răspuns:

Adam si Eva, de Liviu Rebreanu.

| Cromasston a răspuns:

Adam si Eva, de Liviu Rebreanu, am citit-o si mi s-a parut foarte super, ...merita citita!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc pentru raspunsuri.Intr-adevar despre Adam si Eva este vorba.Am dat fundita raspunsului cel mai rapid si corect.happy

| jocelyn_6227 a răspuns:

Karma si taina reincarnarii
Autor: Gheorghita, Florin

cumva? pareri nu am. cred in reincarnare, dar asta e chestie personala.