| Dianax124 a întrebat:

Este ceva serios... Caut o profesoară/un profesor ce mă poate ajuta. Din întrebările anterioare vă dați seama că tot o țin pe principiul cum că vreau sa continui pe poezie. Vreau sa îmi recomandați un profesor sau o profesoară ce mă poate ajuta. Fac poezii de ani buni și îmi doresc să public una și să k fac vizibila. dacă mă puteți ajuta lasandu-mi linkul sau numele (dacă are Facebook) unui profesor sau al unei profesoare de limba romana care este fascinata sau iubește poezia v-as rămâne recunoscătoare... Cer seriozitate. mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Cauta un cenaclu/blog, site de literatura si poezie si incearca sa publici acolo!

Uite aici, madam Angela Furtuna care este jurnalista si scriitoare, putand sa-ti citeasca poeziile, sau macar sa-ti dea un sfat pentru publicarea lor.
https://www.facebook.com/angela.furtuna?fref=search

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune una aici.

| Dianax124 explică (pentru anonim_4396):

E o clipă, sau e o visare,

sau sunt doar ochii tai micuți

Inima din piept tresare,

când fugim pe câmp desculți.

Aud din nou cântare veche

în inimă de călător,

Ș-ascult captivă c-o ureche

cum prezentu-i trecător.

Călătorul îmi întinde,

pagină din viața sa,

O emoție mă cuprinde,

când citeam ce-mi adresa.

Dar el dispare într-o clipă

și rămân cu-n gol imens,

Parcă sufletul îmi țipă,

parcă visul n-are sens.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dianax124):

Mă așteptam la ceva de genul.

| Mateiu a răspuns (pentru anonim_4396):

La care gen faci trimitere, baiete, cel masculin, cel feminin sau cel neutru?!?

| Nelly07 a răspuns:

Felicia Feldiorean

| Ylucian a răspuns:

Pentru poezie nu iti trebuie profesor, trebuie doar sa iti scrii toata inima pe hartie.