| FloriiDirectioner a întrebat:

Fizica este o materie grea, fac anul acesta...si vreau sa stiu la ce sa ma asteptbig grin? Enjoy.

Răspuns Câştigător
| R11 a răspuns:

Wai nu stiu ce sa zic mie nu mi-a placut fizica si mate laughing nici ucm n-am putut sa le sufar...chimia a fost faina si interesanta dar fizica n-am inteleso niciodata sad exista si oameni carora chiar le palce fizica chimia matematica si poate doar din faptul ca se descurca sau au o pasiune pentru gandirea logikca.la fizica sa te astepti la un inceput usor dar in urmatorii ani sa te astepti la teroare( asta era pentru mine fizica laughing ) eu sunt mai degraba cu psihologia sau romana big grin

14 răspunsuri:
| BubblesDoubleS a răspuns:

Ehh sa stii ca nu-i grea chiar deloc daca esti etenta la ore.
Nu ma refet sa te uiti pe pereti: pfoaii ce plictisitorhee hee.
Va trebui sa fii atentaa.
Vei avea Iluzii optice, corpuri opace bla bla bla mecanica si multe formule de calcul.
Na-re rost sa-ti insir randuri randuri.Vei vedea singura asta happy.
Bafta

| Madalina123 a răspuns:

Depinde si de profesoara. Eu am o profesoara exigenta, care pune foarte usor nota 4, deci stim de frica ei si invatamlaughing Oricum,materia nu e complicata tare, vei invata despre fenomenele fizice( optice, electrice si magnetice, mecanice). Good luck!

| 141414 a răspuns:

Fizica nu este deloc grea. Este chiar frumoasa. Conditia ca sa nu ai probleme la fizica este sa fii atent la ore. De cele mai multe ori inveti lectia din clasa fiindca este foarte usoara. Acum depinde si de profesor. Cand am intrat clasa a6a toti copii mai mari ne-au spus ca e grea fizica si ca nu vom putea tine pasul cu diriga, dar nu a fost asa. Nu te speria clasa a 6a nu e grea deloc. A 7a e...Succes!

| Castorul a răspuns:

Fizica se aseamna cu matematica.
Presupune sa stii formule si sa rezolvi probleme.
Daca iti place/te descurci la matematica atunci fizica ar trebui sa ti se para mai usoara un pic happy

| AnDyAnDy13 a răspuns:

Deci treci in clasa a VI-alaughing). Pai o sa inveti de toate cum ar fi Fenomene Termice, Fenomene Electrice, Fenomene Mecanice, Fenomene Optice si Fenomene Fizice. Funda plzzz?:X

| SamSon a răspuns:

La cel mai naspa: profesor naspa, teste peste teste, note mici

| artur99 a răspuns:

Depinde: la început e destul de ușoară, faci ceea ce ai mai făcut: înveți unități de măsură, si faci probleme(cu unități de măsură), dar din clasa a 7-a incepe să te doară capul de la probleme.

| Horhe a răspuns:

Eu acum am trecut clasa a VII-a, la inceput nu prea eram atenta la ore dar acum imi place, sunt cea mai buna la ore si am luat numai note de zece, dar depinde si ce profesor/profesoara ai eu am o profesoara foarte buna care nu prea ne da teste si nu prea facem experimente deoarece n-avem laborator si unele instrumente care ne trebuie, dar noi lucram mai mult pe teorie, dar daca o sa fi atenta la ore si o sa inveti de la inceput nu o sa fie greu

| georgiana25 a răspuns:

Daca o inveti de la inceput nu cred ca vei avea probleme. Fizica e in stransa legatura cu matematica, deci atata timp cat te pricepi cat de cat la matematica vei stii si la fizica. Succes >big grin

| maghiaru94 a răspuns:

Fizica nu e o materie grea daca inveti putin la inceput dar din pacate devine din ce in ce mai grea dar o sa te descurci happy

| Alexandru_Lazar_1990 a răspuns:

Daca iti place matematica, iti va placea si fizica, mie nu imi place deloc, nici măcar nu le am cu matematica.

| XxSimpleGirlxX a răspuns:

E o materie foarte grea uite eu sunt in a VII si acum imi pierd vremea pe net cautand fenomene optice :o urasc fizica si matematica insa imi place biologia si chimia :** imi dai funda?

| Crristina a răspuns:

Sa sti ca mie imi place descoperi ca acei copii de la gradi diferite lucruri si cele mai multe sunt interesante si sper sa iti placa.