| deutzik34 a întrebat:

Funda! Ce carti imi recomandati, pentru a citi in aceasta vacanta(de varsta mea). Sunt in clasa a 7-a.

Răspuns Câştigător
| indiaqueen a răspuns:

Si eu sunt tot la fel ca tine, dar imi plac cartile sf.Cum ar fi:atlasul de smarald-john stephens, seria de carti; dincolo de padurea intunecata-paul stewart and chriss ridell(are si desene), in cazul in care iti plac romanele istorice ti-as recomanda seria de carti:regii blestemati(o sa-ti trebuiasca la scoala).
In caz ca te intrebai sunt un,, soarece de biblioteca". funda?

12 răspunsuri:
| deutzik34 explică:

M-ai vreau exemple.Am 13 ani.

| dragonfly2012 a răspuns (pentru deutzik34):

Eu iti recomand carti scrise de Maureen Johnson, in special 'Fata si marea'.happy
Sper sa-ti placa!happy

| faramatania a răspuns:

Cişmigiu & company, de Grigore Băjenaru, şi Venus cocktail, de Rodica Padina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Intră pe http://lecturirecenzate.ro/ În josul paginii sunt lecturile recomandate, pe clase. Vacanță plăcută!

| bogdan1004 a răspuns:

Uite ti-as recomanda Dracula, de Bram Stoker

| DubstepQueen a răspuns:

1.Jules Verne
2.Singur pe lume(Hector Malot)
3.Print si cersetor(Mark Twain)
4.Cei trei muschetari(Alecsandre Dumas
5. Diverse
FUNDA?

| ღBuBuRuZaTaღ a răspuns:

Daniel steel-o femeie implinita
C.s. Lewis-cronicile din narnia

| ByaNca26 a răspuns:

Ciresarii, o scrisoare pierduta, mara, jules verne. citeste-le pe toate

| clauX a răspuns:

Eu iti recomand sa nu mai citesti (twilight)vacanta este pentru relaxare

| MsLady a răspuns:

Mie una mi-a placut foarte mult : Heidi fetita muntilor. E superba!

| Annabel95 a răspuns:

Poti citii Nu plange sub clar de luna(vol 1) si Uneori, sub clar de luna-scrise de Heather Davis,
Mai las-o moale cu fantomele" de Megan Crewe, seria "Altfel de Ingeri" de Lili St.Crow -Altfel de Ingeri(vol1)Tradari(vol2)

"Fortele Raului Absolut" de Kelley Armstrong-1)Invocarea,2)Revelatia,3)Rafuiala.Iarasi mai poti citii si seria"Cercul Secret"-Ritualul(vol1)Captiva(vol2)Puterea(vol3)este si serial, are doar un sezon. Poti citii si Morometii asa ca pentru scoala. Sper sa iti placa cartile pe care ti le.am recomandat.

| Ani1233 a răspuns:

Buna! :X
omul invizibil-herbert wells
baltagul-Mihail Sadoveanu
marile sperante-charles dickens (am citit`o si merita! la inceput e plictisitor da` dupa aia apare mai multa actiune)
alexandru lapsneanul-costache negruzzi (asta e nuvela)
morometii-marin preda
viata ca o prada-marin preda