| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Ati fost cumva la cursuri de chitara la Palatul Copiilor Sibiu? M-am inscris, la incepatori, si sunt clasa a 7 a. Domnul la care m-am inscris vorbea destul de repede, si din cate am inteles, mi-a spus sa imi iau un caiet studentesc de matematica, ceea ce mi se pare cam ciudat, asa ca vreau sa fiu sigura ca am inteles bine. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| corneljipa a răspuns:

Nu e deloc ciudat. Acordurile de pe griff-ul chitarei cu pozitia degetelor trebuie desenate, si nu ai avea cum sa faci asta mai comod pe un caiet de muzica, are numai portative.