| madalin2307 a întrebat:

Hei TPU happy
Sunt clasa a opta iar azi am avut ultima zi de scoala.
Ok, deci problema e ca eu am ramas corigent la matematica, ceea ce inseamna ca nu voi intra in exament, dar de fapt nu asta e problema.
Chestia e ca si daca treceam tot pe profesionala mergeam.
Adica dupa logica mea sa stau 4 ani in liceu iar apoi mai trebuie si facultate si multe alte studii prefer profesionala decat liceul.
Vreau sa merg pe profil tehnologic sau asa cred ca se numeste la Electronica.
Am ales acest profil pentru ca si tatal meu se ocupa cu asta si mi se pare destul de usor, am mai facut si cursuri la "Palatul Copiilor" cand eram mai mic si imi place foarte mult, domnul profesor ne dadea o schita si noi trebuia sa facem circuitul acela.
Si m-am interesat pe internet si am vazut ca se plateste destul de bine.
A mai fost cineva pe acest profil?
Cum o sa fie acolo?
Ce o sa facem?
Ce materii?
Mersi, dau funda.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Baiul este ca, nu poti sa ajungi nici la profesionala, daca nu iei corijenta asta si nu treci clasa, ca poti ramane repetent ca prostul, repetand clasa a VIII-a, pana iei toate corijentele.