| Daria a întrebat:

Vreau sa ma apuc de chitara, ador intrsumentul asta si mi se pare foarte interesant sa canti la chitaralove struck. Locuiesc in Baia Mare si este Palatul Copiilor, sunt si cursuri de chitara acolo, nu?
Deci, e greu sa inveti? Am ambitie si cred ca si daca mi s-ar parea greu nu as renunta, pentru ca ador sa cant, si la voce si la chitara.Am inteles ca te dor si ti se umfla degetele, asta ma cam"sperie"laughing. E adevarat?
Am inteles ca pentru incepatori e cea mai buna chitara acustica, cam cat costa?
P. S:Am 14 ani, sper ca nu e prea tarziu sa ma apuc.
Orice informatii sunt bine venite.Merci.happy

Răspuns Câştigător
| zăGhost a răspuns:

Nu sunt din Baia Mare, dar sigur găseşti undeva un profesor.
Dacă îţi place deja şi dacă profesorul ştie cum să explice, nu, n-o să ţi se pară greu deloc.
Ca să ţi se umfle degetele ar trebui să cânţi f mult, deci asta pică. Când exersezi puţin mai mult, la început, poţi să simţi o durere, dar nu e intensă şi trece dacă faci pauză de câteva min.
Aşa ştiam şi eu, că e mai bună acustica la începători. Preţurile variază... cred că cea mai ieftină ( chitară nouă) ar fi pe la ~ 3 milioane.
Eu zic că merită să te apuci. Multă baftă! happy

3 răspunsuri:
| Anonim362937283 a răspuns:

Da,se fac cursuri de chitara si eu sunt din Baia Mare si de la toamna voi face si eu acolo sunt profesorii forte buni crede-ma! happy

| PETREVIP a răspuns:

Daca ai gasit un profesor bun, te rog sa im imi zici si mie happy Mersii!

| Vasile_Andrei_1965 a răspuns:

Daca ai gasit, sa imi zici si mie. Si eu sunt curios.