| anonim_4396 a întrebat:

Hei.big grin
Am nevoie de voi sa imi dati idei de poze artistice.
Am un aparat Sony Cyber Shot [DSC-HX1] semiprofesional.
Nu mai stiu ce sa pozez.tongue
Si daca puteti sa ma anuntati de vreun concurs pentru. varsta mea.big grin [11 ani]
Mercii:*

Răspuns Câştigător
| Paula_1292 a răspuns:

Salut!
Poi, depinde ce ai pozat pana acumhee hee

Ai putea sa faci poze...nu stiu.seara,la cer.luna, stelele
Sau, cand rasare soarele
Sau pur si simplu cand vezi ca norii arata ciudat.
Ai putea sa faci poza, la diferite flori, mai interesante.
Ai putea sa faci poze artistice si la persoane.La prietene de exemplu.Sa aranjezi un loc, mai.artistic cu diferite obiecte vechi, sa o pui sa stea in diferite pozitiihee hee.
Si daca ai bunici la tara, poti sa gasesti niste peisaje frumoase si niste locuri artistice.happy

Sper ca te-am ajutat.

Spor la facut pozehee hee

2 răspunsuri:
| georgesur a răspuns:

Aliiice, pentru a face poze cu care sa participi la concursuri iti trebuie: talent(ochi de artist), cunostinte despre fotografie si sa-ti "stapinesti" la perfectie aparatul cu accesoriile(filtre, trepied, blitz extern etc).
Exerseaza pe fiecare domeniu:portret, sport, eseu, peisaj, etc
Poti invata mult, iti pot veni idei(fara a copia) vizitind cit mai multe expozitii de fotografie si citind reviste de specialitate.
Pentru cadrele cu care vrei sa participi in concursuri sa nu folosesti programe de editare(poate cel mult cropuire)de tip Photoshop cu care sa modifici iluminari, contraste, etc caci vei fi depunctata!
Succes!

| BOGDAN a răspuns:

Cauta pe google