| GucciPucciGucci a întrebat:

Hei, lume! Vreau sa desenez ceva in creion dar nu stiu ce. Va rog dati-mi niste sugestii! Multumesc anticipat:*

9 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Personaje din anime-uri.
De exemplu baieti cu frizurii misto sau fete la fel cu codite frumose. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa desenezi un ursulet.Sau ia pe cineva si deseneazai fata.Chear azi a venit o colega si avea fata oe o foaie desenata.Incearca aici niste idei e foarte tare site-ul:http://www.desenatori.ro/desen-468985.htm.

| qMiruq a răspuns:

Hmm eu iti propun pentru perfectionarea tehnicii o natura statica. Alte sugestii ar mai fii: Portrete, peisaje, manga-uri [benzi desenate anime], Anime-uri, Desene animate, Graffiti, Tatuaje, un personaj preferat, un erou ceva, daca ai o pasiune si pentru muzica poti face ceva instrumente, eu zic ca poti face orice cu putina imaginatie, multa bafta! :*

| purplestar9494 a răspuns:

Portretele si peisajele ies superb in creion si uite aici sunt 2 poze care mi-au placut foarte mult pentru ca sunt realistice poate te inspira :)
http://www.google.ro/......tp?/imgres

| Arcani a răspuns:

Incearca sa gandesti ca un artist. Poti sa desenezi ceva ce te reprezinta. Daca stii sa desenezi super bine poti incerca sa te desenezi ca un samurai si un dragon care sa fie viata ta. Poti sa desenezi un leu un tigru oameni ori daca esti incepator uite aici:http://www.youtube.com/user/How2DrawAnimals

| Kiasm a răspuns:

Poate un autoportret.

| mishi a răspuns:

Eu zic sa mi faci mie un portretlaughing

| xViseColorate a răspuns:

PaI EU ma pricep si la desen si la pictura, dar cele mai frumoase si cele mai incantatoare sunt peisajele si portretele, sau poti desena natura moarta, cum ara fi obiecte sau chestii adica poti desena de exemplu o masa cu pahare si farfurii si fructe... sper ca am fost de ajutor happy

| Briana600 a răspuns:

Un peisaj
un platou cu fructe
un animal din capul tau
sau un desen daca dai paginile repede spune o voveste
sau o persoana din familie
funda?