| Andrei296 a întrebat:

Salut, am 14 ani si vreau sa pun o intrebare cu privinta la intrarea la un liceu de arte.
Vreau sa intru pe profilul de arte decorative sau probabil asta e denumirea nu stiu exact.
Imi puteti spune ce se face la proba, cat timp dureaza aproape tot ce ore voi face la ce va urma sa dau bac-ul.
Eu desenez foarte mult vaze pentru ca imi plac am si alte desene dar in special vazele care le fac in creion puteti sa-mi dati sugestii. Bafta

1 răspuns:
| OanaVlad1 a răspuns:

La proba de admitere trebuie sa faci un desen in creion si iti spune ce sa desenezi, si la a 2-a trebuie sa faci o compozitie *cu pastel, culori acrilice, etc*
Cat despre bac o sa fie din romana, psihologie/economie/logica/filozofie, istorie si engleza parca. *nu sunt sigura de engleza*
Dar sigur nu e bac din mate sau alte stiinte exacte happy
Sper ca te-am ajutat ^^