| zTonia a întrebat:

Aunt la liceul de arta la desen si am tema de facut un peisaj. As dori sa aflu doua lucruri:
1) eu m-am gandit sa fac un peisaj de toamna. Sa fie niste copaci si in mijloc un leagan dinacela vechi si singuratic care atarna de crengile copacilor. Intrebarea este daca imi puteti spune unde sau cum sa gasesc poze cu asa ceva?
2)daca aveti alte idei despre peisaje sa mi le spuneti. Nu este neaparat toamna.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In pictura se aaplica celeasi reguli ca si in pictura:nu pune un obiect pe care vrei sa focalizezi atentia in centru, o sa iasa banal
http://www.google.ro/......tp?/imgres
http://www.google.ro/......tp?/search
Ultima daca ai face-o ar fi un desen cu adevarat splendid. Poti desena o noapte,jos un lac,pe care pluteste in deriva o barca,nici eu nu am imaginatie de aceia prefer sa nu desenz in culori.
Poti desena iarasi un colt de masa intr-o camera pe care e sta un batranel si scrie,alaturi un vraf de carti vechi si panze de painje in colturi,pe fereastra luna,pe masa sa fie iarasi o calimara de cerneala inchisa un caiet ros de vreme, poti adauga cateva elemente misterioase, cum ar fi doi ochi iscoditori ce privesc prin crapatura usii, o sa iasa un desen absolut fantastic, iti urez mai mult noroc de cat am avut eu.Bafta multa si inspiratie!

| zTonia explică (pentru anonim_4396):

Este foarte buna ideea dar eu trebuie sa fac un pesaj cu unul din anotimpurile anului.
Merci oricum

| anonim_4396 a răspuns (pentru zTonia):

Cu placere! Incearca o grdina de primavara in culori vii.