| NoisyDream a întrebat:

Cine imi da si mie niste idei pentru un anumit tip de arta. Ne-a pus la desen sa facem o lucrare pentru nota si n-am inteles prea bine ce vrea de fapt. A zis ceva de un lucru original si sa ne inspiram de pe Deviantart.ro ca acolo gasim tot felul de lucrari. Era o idee cu creioane de ceara, culori si intinse cu feonul, sau o pasare facuta din mai multe pasari si cu tot felul de obiecte decorative din lemne si tot felul de prostii dar nu am inca o idee destul de buna ca sa o pun in practica, ar fi una singura care mi s-a parut foarte buna sa desenez pe o coala A3 un "Slenderman" in culori tempera cu degetul iar camasa si papionul-cravata(depinde ce materiale am la dispozitie) vreau sa le fac chiar din textile. M-am gandit sa lucrez pe o coala A3 dar pe care sa o atasez unui carton ca sa nu se faca varza big grin Ce ziceti de ideea mea? Ce ati mai adauga? Aveti o idee mai buna cu care sa ma ajutati? Am o funda si vreau s-o dau! Cine e inspirat si vrea? :* (scuzati categoria dar stiu ca aici o sa gasesc raspunsuri)

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| zAnemică a răspuns:

Depinde acum și de gusturile tale deci nu vei accepta orice idee.
http://desenez.net/desene/categoria-abstract/1
Uite aici mii de lucrări, baftă!

| NoisyDream explică (pentru zAnemică):

Accept orice idee! Doar sa fie, intr-adevar, gusturile nu se discuta dar o parere e in totdeauna bine venita si nu o sa fac doar asta vreau sa-mi fac si niste tablouri/postere cu picturi abstracte cu care sa-mi decorez camera, vreau sa fie mai vie ca m-am plictisit, e seaca dar asta e cu totul alta problema. Vreau idei cat mai multe happy

| zAnemică a răspuns (pentru NoisyDream):

Îți dau o idee pentru camera ta puppy dog eyes Eu am atașat pe perete un panou cu poze. Sunt unele vechi și mă amuz când le privesc. Dau un aspect pozitiv încăperii și musafirii le vor admira.
Am pus acolo tot felul de prostioare, bilețele, chestii de făcut happy
O seară frumoasă îți doresc!