| anonim_4396 a întrebat:

Cine stie un roman care sa nu fie foarte lung? Subliniez: ROMAN! Nu vreau baltagul sau cartea nuntii sau ciocoii vechi si noi. Altceva. Multumesc, dau funda! :*

Răspuns Câştigător
| Elenaaa23 a răspuns:

Daca iti plac genurile urban-fantasy e unul dragut si are 352 de pag si nu are continuare. Este un singur volum si mie nu mi se pare chiar lung (depinde si ce intelegi tu prin roman lung) :)
Mai este un roman clasic de dragoste de Danielle Steel- Ingerul pazitor, are 176 de pagini. Pe asta nu l-am citit deci nu stiu sa iti spun cum e, dar recenzia pare draguta. http://www.buybooks.ro/ingerul-pazitor-lira/ingerul-pazitor-lira.html
xoxo

6 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Îţi spun şi eu unul, Cezar. A avut doar puţin peste 1, 70 metri.

| Abcfunny a răspuns:

Maytreyi are 170 de pag. este un roman de dragoste care o sa-ti trebuiasca in clasa a 10 a :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună! Nu te supăra, dar învață să scrii. Cel care știe să scrie corect, scrie corect peste tot, ce e netul, bloc, să scrii pe pereți oricum?!
Baltagul, Cartea nunții, Ciocoii vechi și noi, ce sunt, după părerea ta? Nu sunt romane? Și tu ce faci, cumperi perdele sau cauți un roman? Așa se caută un roman, după lungime? Halal!

| BloodyRose a răspuns (pentru anonim_4396):

Am dat exemplele acelea pentru că le-am citit deja. Îmi trebuie un roman scurt pentru că am nevoie de el în câteva zile şi am treabă, nu pot sta toată ziua în bibliotecă pentru că dacă aş fi putut, aş fi făcut-o. În plus, nu cred că e treaba ta să comentezi în cazul în care nu îmi oferi un raspuns. Apropo, nu sunt singura dintre noi doi care nu respectă regulile de punctuaţie şi ortografie, aşa că data viitoare când corectezi pe cineva ai grijă să fii tu perfect :*. Mulţumesc că ţi-ai irosit 1 minut din viaţă să citeşti acest mesaj!

| XDeiutzaX a răspuns:

Unde se avanta vulturii.E super scurt si e un singur autor care a scris asta deci o vei gasi usor dar e un actor cu nume complicat(il gasesti pe net). Funda?