| DizzyRawrr a întrebat:

Heii TPU`! Deci eu am de facut un desen, cu centrul de interes..si la ce talent am eu la desen. laughing). Deci rugamintea mea este: linkuri, idei, google imagini. orice dar sa fie cu centrul de interes laughing Funda la cele mai multe, si mai faine big grin v-am pupat :* laughing
[scuzatii categoria, dar n`am avut idee unde altundeva s.o pun]

3 răspunsuri:
| MalleusMaleficarum a răspuns:

Nu o lua atât de ad litteram, "centru de interes" e o expresie ce se referă la partea pe care o observi prima dată când te uiţi la un desen, o pictură ş.a
De exemplu aici:
http://www.deviantart.com/#/d5sr67d
Centrul de interes îl reprezintă peştii aceia portocalii, deoarece la aceia te uiţi prima dată, aceia îţi atrag cel mai mult atenţia.

| DizzyRawrr explică (pentru MalleusMaleficarum):

Stiu, dar oricat as incerca nu imi iese mai nimic laughing)

| danishor a răspuns:

Incearca sa desenezi un mall, acolo este inters mare.