| GabrielaMilica a întrebat:

Heiii. Sper să mă puteţi ajuta. Am o pasiune pentru teatru/actorie venită din senin. Aş vrea să fac nişte cursuri legate de asta sau să dau probă pentru un casting, dar cred că întâi am nevoie de acele ore. Având în vedere că sunt din Tecuci, judeţul Galaţi, nu am putut găsi nimic. Mulţumesc anticipat. big grin

2 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Dacă e venită din senin, această a ta pasiune, e puţin probabil că e pasiune.
Pasiunea presupune timp îndelungat de activitate, de muncă, de rutină şi vocaţie într-un anumit domeniu.
Nu poate veni aşa din senin.
Ar trebui să faci nişte ore de pregătire cu cineva, care se pricepe în materie, şi care ar putea să-şi dea cu părerea dacă ai vreo înclinaţie către aşa ceva sau nu.
Tot ceea ce se numeşte artă are la bază talentul, care este ceva nativ şi de care omul trebuie să fie conştient dacă îl are sau nu.
După aia abia vine încercarea şi munca.

| GabrielaMilica explică (pentru corolav):

Tocmai. Talentul m-a împins spre asta. happy