| a întrebat:

Hey! imi puteti spune cateva lucruri interesante care sa sara in ochi cum s-ar spune despre arta, in general desen? am nevoie pentru un panol de la scoala si nu stiu ce sa scriu, ca daca pun informatii foarte multe, romane intregi nu le citeste nimeni. merci mult!

Răspuns Câştigător
| Holocaust a răspuns:

"Arta şterge din suflet praful vieţii de zi cu zi."-Pablo Picasso
This is deep...

4 răspunsuri:
| Powerrrrrr a răspuns:

Ati vazut vreodata lumea prin ochii altora? uitati-va aici! big grin

| ChristinaLVU a răspuns:

Desenul este o tehnică și o artă care constă în reprezentarea grafică a unui obiect, a unei figuri, sau a unui peisaj pe o suprafață bidimensională, plană sau curbă. Reprezentarea se face în general prin linii, puncte, pete, simboluri etc. Desenul poate fi monocrom sau colorat.

| flecblea a răspuns:

Wc-ul lui Marcel Duchamp, si nu glumesc.

| explică (pentru flecblea):

Si ce sfantu activia vrei sa spui cu asta? sau ce legatura are cu arta ca eu nu pricep...