| Daria a întrebat:

Imi puteti spune va rog un incident neplacut de-al vostru? Am nevoie sa scriu un referat...Merci.happy

Răspuns Câştigător
| Daniel123 a răspuns:

Mergeam cu bicicleta si aveam viteza (cam 40km/h am kilometraj) si ma depasit unu cu o dacie am vazut ca incetineste in fata unei intersecti (asta fiind pe un drum comunal) si cum se retrage pe partea dreapta am zis ca vrea sa stationeze si m-am angajat in depasire. Inteligentul a luat brusc stanga sa intre in intersectie fara sa isi semnalizeze intentia si mi-a taiat calea atat de brus incat nu am mai avut timp decat sa pun mana pe manerul de frana. I-am zgariat usa, I-am smuls o oglinda si i-am muradarit aripa. Eu am ajuns pe jos unde era o baltita unde m-am julit de niste pietre si m-am udat dupa ce m-am ridicat am luat bicicleta care nu avea decat pana si roata stramba si am plecat acasa i-am povestit tatei tot si am plecat dupa el pe drum ne-am inalnit cu el si tot el facea urat sa ii platesc daune atunci tata a zis "hai la politie" am fost la politie unde politaiul nu imi dadea dreptate pentru ca eu trebuie sa ma vesta si faruri desi era zi. Si eu ca biciclist trebuia sa ii acord prioritate automobilui. Pana la urma am ajuns la armistitiu nu a platitt nimanui nimic si am plecat acasa unde am facut un dus fierbinte si m-am culcat dupa. E destul de penibil, dar pentru mine a fost neplacut. Sper sa te inspire!