| Salluty a întrebat:

Am 12 ani si am inceput sa citesc cartea Eve de Anna Carey. As vrea sa-i intreb pe cei care au citit-o daca este potrivita pentru varsta mea...

Răspuns Câştigător
| Generalul a răspuns:

Nu exista asa ceva, precum carti nepotrivite. Sunt o gramada de alte lucruri mult mai daunatoare pe care le poti vedea la tv sau pe strada, decat cititul ORICAREI carti, mai ales ca iti imbogateste vocabularul si inveti lucruri noi din fiecare. Ca fapt divers, pe la varsta ta eu citeam romanele lui Sven Hassel, care cu siguranta erau 18+ daca e sa te iei dupa unii happy

6 răspunsuri:
| MalleusMaleficarum a răspuns:

Nu crede în aşa zisele "cărţi potrivite pentru anumite vârste", fiecare copil, adult, bătrân poate să citească orice tip de carte doreşte.
Dacă îţi atrage atenţia, îţi place şi o înţelegi, poţi citi şi Coelho.
Nu toţi gândim la fel, nu toţi funcţionăm la fel. Un exmeplu, poate tu eşti mai inteligentă la 12 ani ai tăi decât un adolescent de 16; de ce să citeşti tu cărţi de poveşti şi ăla Dostoievski, când clar nu înţelege nimic din cărţile lui şi nu-l pasionează.

| Salluty explică (pentru MalleusMaleficarum):

Acum imi pare rau ca am dat funda acum doua zile laughing

| alin_9439 a răspuns:

Atat timp cat iti place cartea si o intelegi totul e kbig grin

| pixel96 a răspuns:

Este destinata adolescentilor si tinerilor sub 30 de ani. Deci orice elev de gimnaziu poate sa o citeasca la fel de bine ca cineva de la facultate. Iti urez succes la citit!

| pixel96 a răspuns:

Este destinata adolescentilor si tinerilor sub 30 de ani. Deci orice elev de gimnaziu poate sa o citeasca la fel de bine ca cineva de la facultate.

| Laura0325 a răspuns:

Nu cred ca estewinking