| AslTracker a întrebat:

Hey TPU.
Sunt clasa a 8-a si m-am gandit serios la ce profil sa dau.

Sincer ma intereseaza foarte mult chimia si imi place biologia(anatomia) si as vrea sa ajung medic stomatolog. As opta sa ma duc la stiinte bio-chimie intensiv engleza.
Intrebarile mele sunt:

- Cu ce medie se intra la stiinte?
- Cate ore de bio/chimie/engleza se fac pe zi?
- Se fac putine ore de mate si de romana? Putem fi cu materia de mate si romana la zi? Deoarece la bac trebuie sa dam si RO si MATE si daca nu o sa facem insemna ca nu o sa stim?

Ma ajutati va rog frumos va dau funda!

Răspuns Câştigător
| princess97 a răspuns:

Media depinde de liceu.dar de obicei este destul de marisoara. de la 7 si ceva in sus.
In a 9a sunt 2h de bio, fizica, chimie iar daca vrei sa mergi la intensiv engleza s-ar putea sa faci 4 ore ( eu asa fac ).
Nu se fac putine ore de mate si romana. se fac 4 ore de mate si 4 de romana.
Nu-ti fa probleme, ce-o sa dai la bac, o sa faci la scoala - respectiv romana, mate si stiinte happy.
Succes!

| AslTracker explică (pentru princess97):

Mediile mele trec de 8, 50 in clasa a 7-a am avut 8, 82.

Se fac doar 2 ore de biologie si de chimie pe zi sau pe saptamana?

| AslTracker explică (pentru princess97):

Inca ceva, stiinte bio-chimie insemna Sttinte ale naturii bio-chimie?

| princess97 a răspuns (pentru AslTracker):

Se fac 2h de fizica, bio si chimie pe saptamana. Iar media se face 50% din media pe 5-8 + nota de la evaluare.
Profilul se numeste stiinte ale naturii si include bio, fizica si chimie