| AngelBaBy a întrebat:

Hibig grin
Am talent muzical si as dori foarte mult sa devin cantareata...Imi puteti spune cum? Adica daca stiti pe cineva care ma poate ajuta sau unde sa merg la lectii de canto, ce trebuie sa fac, etc...Multumesc:*puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Delee a răspuns:

Crede-ma, nu merita in Rom. sa incerci sa canti fara sa accepti sa faci ANUMITE compromisuri si fara sa fii plina de bani.Am fost in aceeasi situatie ca si tine, dar nu am acceptat acele PROPUNERI asa ca am renuntat.
Cunosc insa destul de multe ''vedete'' din Rom. cu care te pot pune in legatura.Imi lasi mesaj daca esti interesata.
In ceea ce priveste lectiile de canto, o sa et coste in jur de 1000 -1500 de euro pe luna, depinde cu cine o sa faci.

4 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

De unde esti? pentru inceput ia legatura cuprofesorul tau de muzica.

| BaiatuFitzosu a răspuns:

Aceasta poezie este una dintre cele mai frumoase pe care le am citit!winkingwinkingwinking

| ramilix8 a răspuns:

Ba ai profesori foarte buni in Romania. Uite-o pe fata asta, a terminat canto clasic la conservatorul din Iasi, a castigat trofeul de la Mamaia anul acesta si acum este profesoara la scoala vivox, a compozitorului Viorel Gavrila. E in Iasi, dar se merita.http://www.youtube.com/watch?v=Ve9p0Xon9nk

| AngelBaBy explică:

Timisoara...