| ovidiulittleartist a întrebat:

Hi, eu as vrea sa imi dati o idee de desen pentru ca am tot desenat autoportrete, animale, peisaje ....etc.

9 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Colegii mei de scoala erau talentati, toti desenau, schitau, pictau, dar fiecare avea preferintele lui. Care desena anime-uri, care flori, care cai, o fata desena scene de lupta, altul facea ..gravuri,cred ca asa se cheama desenele alea din linii si puncte. Afla ce iti place. Incearca-le pe toate. De la arhitectura la peisagistica, vehicule, corabii, portrete, proportii umane.

| pisicutzamik a răspuns:

Buna poti desena masini, embleme si multe altele daca ai incercat animale, etc...

| RoboțelulAndroidDinTelefon a răspuns:

Incearca sa te gandesti la o tema alb-negru.De exemplu, o zebra sau o scena dintr-un film vechi.O zi buna!

| lucian_2018 a răspuns:

Incearca sa faci ceva nou cum ar fi o masina tunata big grin
un peisaj
Sau incearca desene 3d, sigur e o provocare buna.

| PandaEcrazy a răspuns:

Pai,incearca sa faci si altceva, cum ar fi animeuri, eu doar de alea desenez

| beyondbirthday a răspuns:

Te-ai gandit vreodata la animatie? Sau macar la benzi desenate. Incearca sa te inspiri din filme, seriale, videoclipuri. Ai putea si sa desenezi vedete!big grin

| ovidiulittleartist explică:

P.S. Vreau ceva original

| Pufhosu a răspuns:

Eu zic sa combini peisajele cu animalele de exemplu un peisaj dintr-o padure cu un cal frumos desenat... si eu ma pricep la desentongue