| Georginutza_Geoo_1995 a întrebat:

Hi TPU! Imi poate spune cineva cum se folosesc acuarele in ulei? Merci anticipat! Dau funda :d

Răspuns Câştigător
| tukina a răspuns:

De preferat ca daca pictezi in ulei sa o faci pe panza, nu pe foaie; daca totusi vrei pe coala de hartie, pregateste-o inainte cu o solutie numita grund.
Cand pictezi in ulei nu folosesti apa, ca la vopselele pe baza de apa, ci diluant. E usor de folosit, exact ca si apa, doar ca are un miros intepator. tot diluantul il vei folosi si pentru a-ti spala pensulele.
Spor la lucru si sa ai inspiratie :*

1 răspuns:
| CartofulFred a răspuns:

Nu o sa ma crezi niciodata, dar pur si simplu iei o pensula si incepi sa pictezi pur si simplu cu ele. Complicat, nu?