| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti recomanda niste romane de horror clasic? Gen  Pasarile de Daphne du Maurier

7 răspunsuri:
| adyth a răspuns:

Mie mi-a placut Contesa Dracula (Erszebeth Bathory) de Javier Garcia Sanchez. actiunea se petrece prin sec. XVII parca. dar e faina happy

| Klara a răspuns:

Incearca ceva de John Saul, Anne Rice, Stephen King...

| kuka a răspuns:

Drakula de Bram Stoker
Mana dreapta a diavolului de John Saul
Frankenstein de Marry Shelley
sau daca vrei ceva mai funny
seria Micul Vampir de Angela Sommer-Bodenburg

| funnymantm a răspuns:

Umbra de John Soul. ti-o recomand cu toata inima. Ah si sa nu excludem Toate romanele lui Stephen King. Ieri mi-am downlodat toate romanele lui in format audiobook. 39 GB big grin

| alexxa a răspuns:

Green Graham-Ministerul groazei, Gillian Flynn-Obiecte ascutite, Joe Hill-Cutia cu fantome, John Saul-Intuneric(este o carte pe care chiar ti-o recomand dar daca te sperii prea tare sa nu dai vina pe mine...eu nu am citit-o, am vazut doar filmul si chiar ma speriat... ceea ce este destul de ciudat pentru ca eu sunt o mare fana a filmelor horror si nu ma sperii foarte usor)... Ed Mcbain-Asculat si mori, John Sanford-Garzile mortii, Koji Suzuki-The ring(exista si un fil dupa aceasta carte...pe care eu l-am vazut cand aveam 11 ani)si km atat...cand le termini pe astea...iti mai spun si altelehee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Citeste intrebarile de pe TPU, si mai ales urmareste gramatica multora de pe aici.cu siguranta ca vei avea cosmaruri in fiecare noapte. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca H. P. Lovecraft - un maestru al genului horror.