| KrYstyAn0 a întrebat:

Imi puteti spune cateva lucruri care NU s-au schimbat in ultima suta de ani? Ce lucruri au ramas la fel ca acum 100 de ani. Multumesc anticipat

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Roata a ramas circulara de MII de ani. happy

| Bizon95 a răspuns:

Sex-ul... s-au schimbat normele de igiena (la femei depilare, la barbati depilare si circumcizie... poate nu generalizat, dar rar mai vad un p0rn cu barbati necircumscrisi) insa la sfarsitul zilei sex-ul e tot aia

masinile, s-au imbunatatit serios, dar tot roti au si tot pe drumuri merg, se credea ca pana acum o sa fie zburat si alte cioace (filmul Back to the Future)

religiile, sunt TOT AIA, cu toata asa zisa deschidere, chiar islamul radical blameaza serios solutii de aflat realitatea reala din lumea asta cum ar fi internetul

etc.

| Felys a răspuns:

Religia

| armiaso a răspuns (pentru Felys):

Tu fiind ateu si fara treaba cu religia, daca nu era asa nu scoteai o asemenea bomba.
sa nu mai vorbim de credinta care e o cu totul altceva.

nu-i asa ca e usor sa vorbesti despre lucru despre care DOAR crezi ca ai putin habar?

*postarea mea nu este una cu caracter religios sau in apararea unei religii sau al alteia ci una care sa atraga atentia ca cineva vorbeste in necunostinta de cauza*

| FreddieM a răspuns:

Mentalitatea romaneasca.

| armiaso a răspuns:

Ca sa raspund la intrebare
trenul, telefonul fix, armele de foc, cartile, automobilul (desi incepe cu electricele), instrumentele muzicale, becul incandescent, toaleta.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru nimportequi):

Ma refeream ca idee masina electrica, ca ansamblu, desi prima masina electrica a aparut acum 100 si ceva de ani.