| Uofksgnoted a întrebat:

Imi puteti spune cateva povesti de dragoste?

13 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Gasesti la biblioteca sau librărie la secția beletristicahee hee

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cu Monica Columbeanu si moșul Irinel? laughing

| timidu89 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Viorel Lis si Oana e "iubirea" nemuritoare incawinking

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru timidu89):

Corect

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Anonim: Niculae baiatule da tu cati frati ai?
Niculae: Pai am 3 frati Petrica, Gica si Bogdan.
Anonim: Si fratii tai cum au aparut? adica ei sunt mai mari decat tine, nu-i asa?
Niculae: Da sunt mai mari. Eu stiu de la oamenii din sat ca Petrica e facut cu primarul, Bogdan e facut cu ciobanul din sat iar Gica cu postasul.
Anonim: Aha, aha, aha am inteles. Deci sa inteleg ca maicata e c-urva?
Niculae: Pai nu stiu, numai ea stie ce face. Vezi tu fratii intre ei sunt diferiti habar nu am, asa se auzea la noi in sat ca fiecare din ei e facut cu cate un OM diferit. Avem cu totii aceiasi mama dar fiecare are cate un tata separat. Si uite asa suntem 4 baieti cu o singura mama.

M-am nascut intre Carpati la poale de munte cu o mama si 5 tati si peretii afumati le, le, le, le, le, le, le, le.

| Zuzu1991 a răspuns:

Romeo si Julieta? tongue

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=wcinzmfZeCc&ab_channel=Loukhyax

M-am nascut intre carpati
La poale de munte
Intr-o casa cu multi frati
Si cu doruri multe

Crescu-i printre brazi si fagi
La poale de munte
Langa turma de oi dragi
Si cantece multe

Of mama mama
Cat traiesc pe lume nu am teama
Of mama mama
Dorurile nu le iau in seama

Maicuta cand m-ai facut
Verde pom narut
Mi-ai pus dor in asternut
Verde Pom narut

Mi-ai pus dor m-ai infasat
Verde mar rotat
https://Versuri.ro/w/vsc2
Si cu dorul m-ai legat
Verde mar rotat

Of mama mama
Cat traiesc pe lume nu am teama
Of mama mama
Dorurile nu le iau in seama

M-ai leganat cu picioru
Floare ca bujoru
Ca sa ma cunun cu doru
Floare ca bujoru

Cu doru si drumu lung
Verde grau marunt
Dragostea sa n-o ajung
Verde grau marunt

Of mama mama
Cat traiesc pe lume nu am teama
Of mama mama
Dorurile nu le iau in seama

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cu Ilie Năsatse si nevestele lui

| Eisenheim a răspuns:

A fost odată un băiat și-o fată, s-au pupat îmbrățișat și-au ajuns și-n pat, au făcut niște copii s-au certat ei zi de zi, și-au servit câte-o,, salată" dar nu s-au despărțit niciodată laughing apoi au ieșit la pensie și ca doi moșnegi cuminți s-au mutat la țară in casa lăsată de părinți, și-au luat și găini și porc și la 4 nu mai dor, apoi le-a venit și vremea si s-au dus în deal la,, nenea" și acum au flori frumoase, și se odihnesc in pace sânt ok si sa ști le place laughing

| blairelovesmusic a răspuns (pentru Eisenheim):

Tu ai inventat-o? laughing

| Eisenheim a răspuns (pentru blairelovesmusic):

Da, și am încercat să-i dau și rimă laughing ce zici, să mă fac scriitor sau popă? laughing

| RAY a răspuns:

La cate am eu online, pot sa fac o telenovela, dar trecutul e trecut, nu regret acele clipe minunate, cu nici o nebunatica

| blairelovesmusic a răspuns (pentru Eisenheim):

Nu stiu, decizia este a ta happy