| rebeca95 a întrebat:

Imi spuneti si mie va rog niste compozitotri staini care incep cu litera H, funda!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

George Frideric Handel, Johann Adolph Hasse,Joseph Haydn, Michael Haydn,Johann Nepomuk Hummel,Anthony Philip Heinrich, Augusta Holmès, Engelbert Humperdinck, Gustav Holst, Arthur Honegger

5 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Pe lîngă lista anterioară ţi-l mai propun pe Aram Ilici Haciaturian( 1903 - 1978).-rus
Autorul celebrului balet "Spartacus" şi al cunoscutei melodii "Dansul săbiilor"

| Pământul a răspuns:

Incearca sa cauti pe Google. Eu am cautat si pe google si pe wikipedia si n-am dat de niciun compozitor stain. Nu cumva vroiai sa spui Stalini? Nu am auzit vreodata de vreun Stalin cu H care sa compuna dar poate ai noroc!

| florin08 a răspuns:

Compozitori de ce?

| TahionN a răspuns:

Joseph Haydn este un compozitor austriac.

| danzel_7798 a răspuns:

Cauta pe wikipedia poate gasesti