| ruxybelle a întrebat:

Spuneti. mi si mie niste multi care incep cu litera N big grin va rogg love struck

14 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Hopa, progresam la jocul Tomapant sau nu merge tema la geografie?

| yellowalien a răspuns:

Daca te referi la munti, atunci: vf. Negoiu, mtii Niedre-Tauren, vf Narodnaja din Ural, hmm. cam atat laughing

| papatukjatlekjulk a răspuns:

"Multi" sau munti? Fii mai explicita.
Daca e vorba de munti, singurii pe care ii stiu sunt muntii Nemira din Carpatii Orientali.

| criss:) a răspuns:

Nanga, Nanşan, Nepal, Neblina, Nemira

| Green a răspuns:

Joci TOMAPAN (pentru necunoscatori - tari, orase, munti, ape, plante, animale, nume: toate cu aceeasi litera tongue )? laughing
Muntii Noroiosi, muntii Ngauruhoe(din noua zeelanda laughing ), Muntii Nanga, Nemira.

| ruxybelle explică:

Munti*

| ruxybelle explică:

Joc tomapant rolling on the floor

| imiplacemov a răspuns:

E TOMAPANT pentru ca e si totalul.

| Aurelia_6050 a răspuns:

Muntii Nemira, muntii Neamtului, muntii Norvegiei, muntii Nepal, muntii Noroiosi.

| Camelia_7710 a răspuns:

Nepal
Norvegiei
Nemira
Neamtului
Noroiosi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.norvegia
2.neptun
3.Nemira
4.nistru
5.nufar
6.nevastuica
7.nicoleta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu caut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Negoi

| ROZ22 a răspuns:

Muntii nepal si norvegiei. stiti geografie de sa-mi bag picioarele. Daca sunt munti in Nepal si Norvegia (Himalaia respectiv Scandinavi ) asta nu inseamna ca exista si munti cu numele lor. Deci Carpati sunt munti Romania, nu?