| qRammstein a întrebat:

Imi spuneti si mie,va rog, toate volumele din Cronicile Wardstone?puppy dog eyes Am auzit ca sunt 14 thinking

Fundaa! big grin

Răspuns Câştigător
| Winniee a răspuns:

Prima carte, Ucenicul Vraciului a fost publicată de autor în Marea Britanie în 2004. Seria a fost preluată și tradusă în română de editura Corint Junior în 2006. Până acum au fost publicate opt cărți, autorul anunțând în iunie 2011, pe blogul personal, că seria va lua sfârșit în iunie 2013, odată cu publicarea celui de-al zecelea volum.
Ucenicul Vraciului, 2004 (2006)
Blestemul Vraciului, 2005 (2006)
Secretul Vraciului, 2006 (2007)
Bătălia Vraciului, 2007
Greșeala Vraciului, 2008
Sacrificiul Vraciului, 2009
Coșmarul Vraciului, 2010
Destinul Vraciului, 2011 (2012)
Aliata Vraciului: Eu sunt Grimalkin, 2011 (2012)
Sângele Vraciului, 2012 (2013)
Povestea Târâtorului, 2012 (2013)
Aliata Vraciului: Eu sunt Alice, 2013 (2014)
Cartea a treisprezecea, 2013 (2014)
Delaney a scris și Povestea Vraciului ca volum promoțional, comercializat în cadrul unui târg de cărți din Marea Britanie și tradus în română sub numele de Amintirile Vraciului, și a mai publicat câteva volume adiționale:
Amintirile vraciului 2009 (2011)
Poveștile vraciului: Vrăjitoarele, 2009 (2010)
Bestiarul Vraciului, 2010 (2012)

| Gege_George_1990 a răspuns (pentru Winniee):

Nu a facut decat sa dea copy/paste de pe pagina de wikipedia a seriei

| Gege_George_1990 a răspuns (pentru Winniee):

Seria completa contine 13 vol din care doar 10 au fost traduse la noi si 4 carti aditionale din care 3 au fost traduse

3 răspunsuri:
| fuzzer a răspuns:

Ucenicul Vraciului
Blestemul Vraciului
Secretul Vraciului
Bătălia Vraciului
Greșeala Vraciului
Sacrificiul Vraciului
Coșmarul Vraciului
Destinul Vraciului
Sângele Vraciului.

http://www.librariabucuresti.com/cauta-Cronicile%20Wardstone-colectie-0.htm