| ionutalexandruion a întrebat:

In ce as putea sa sculptez un obiect de cca 2 cm/3 dupa care sa fac apoi o matrita? astept parerile voastre. obiectul pe care vreau as il sculptez nu are cine stie ce detalii. m ar interesa un material care sa nu imi dea mari batai de cap.

5 răspunsuri:
| firstboy a răspuns:

Il poti sculpta in lemn iar apoi il torni in rasini epoxidice sau in silicon.

| ionutalexandruion explică (pentru firstboy):

Dar daca fac o matrita dupa acea sculputra pe care o realizez din silicon, crezi ca este posibil sa o torn in plumb sau aluminiu?

| firstboy a răspuns (pentru ionutalexandruion):

Nu in nici un caz tie iti trebuie metrite din nisip presat pentru turnat metale, altceva nu merge.
Apropo eu am 14 ani, si chiar daca stiu ce vorbesc.