| opritescu a întrebat:

In expresia "amurgul sufla", ce imagine artistica este ca nu stiu. e auditiva, dinamica, statica? Ce e? Dau funda daca raspundeti repede!

Răspuns Câştigător
| Vetisan_Vasile_1991 a răspuns:

Dinamica, deoarece se refera la o actiune, acu daca trebuie sa argumentezi poti zice orice ai tu chef cat timp argumentezi cum trebuie

| AddeElena a răspuns (pentru Vetisan_Vasile_1991):

NU E DINAMICA! E vizuala toata ziua. Cand apune soarele este amurg. Ce e dinamic la asta?

| Vetisan_Vasile_1991 a răspuns (pentru AddeElena):

In expresia "amurgul sufla", AMURGUL este personificat si face o actiune SULFA, poti vedea vantul? sau aerul? DUPA CUM AM ZIS CONTEAZA FOARTE MULT ARGUMENTELE PE CARE LE DAI. POATE FI SI STATICA DACA ESTI DESTUL DE BUNA LA LITERATURA

4 răspunsuri:
| Tyysonn a răspuns:

Auditiva

| TraficantaDePufarineXx a răspuns:

Sunt total de acord... Dinamica... Pentru ca exprima o actiune, sau poate fi si statica. Depinde din ce context e luata intrebarea ta. Din partea mea dinamica. happy