| Claudia_3811 a întrebat:

Intre ce ani a fost renasterea? Dar Epoca Medievala? Ca nu stiu cand zice cineva a avut loc in timpul renasterii cand a avut loc de fapt(anul).

Răspuns Câştigător
| karellen a răspuns:

Evul Mediu se considera ca incepe cu prabusirea Imperiului Roman de Apus (476) si pana la inceputul Renasterii.
Renasterea - sfarsitul sec XV si pana la sfarsitul sec XVI/inceputul sec XVII.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Renasterea a avut loc in anul 1054. Epoca Medievala a durat mai mult, intre anii 131 si 182.

| zambilici a răspuns:

Renasterea a aparut la sfarsitul Evului mediu(1500) intre sec XV-XVI

| alexandra_4357 a răspuns:

Intra pe google si vezi acolo